W dzisiejszych czasach bycie singlem oznacza możliwość korzystania z niemal nieograniczonych możliwości. Brak zobowiązań pozwala na podróże, poznawanie nowych osób i nieskrępowaną radość życia. Jednak mogą pojawić się trudne momenty, szczególnie w mocno tradycyjnych sytuacjach, takich jak urodziny, czy uroczystości rodzinne. Bycie singlem w okresie świątecznym może generować sporo stresu spowodowanego przez wścibskie pytania członków rodziny, szczególnie tych z najstarszego pokolenia. Jak sobie z tym radzić?

Nie musi być źle!

Po pierwszy – świadomość. To, że dana osoba w danym momencie decyduje się na samotne życie nie oznacza, że jest gorsza. Bycie singlem w okresie świątecznym to dobra okazja do tego, aby w końcu spędzić ten szczególny czas w taki sposób, na jaki naprawdę ma się ochotę. Może warto rozważyć zagraniczny wyjazd i spędzić wakacje w słońcu?

Postaw siebie na pierwszym miejscu

Bycie singlem w okresie świątecznym to także okazja, aby spędzić w ten czas w taki sposób, na jaki naprawdę mamy ochotę – to szansa na rozwijanie swoich pasji, czy odpoczynek po okresie ciężkiej pracy. Czy naprawdę brak wizyt u wujków i cioci Twojej drugiej połówki to taka wielka strata? Zamiast tego książka, ulubione dania i czas spędzony z prawdziwie bliskimi osobami. Albo po prostu samotny odpoczynek. To czasami przydaje się każdemu z nas.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.